1 Şubat 2012 Çarşamba

2,5 Yaşında Beril Hanım

Serinin ilk yazısı için linke tıklayınız..:  Buçuk Yaşında Beril Hanım

Evet efendim Beril Hanım 30 aylık kocaman bir bebek oldu, ya da 2.5 yaşında bir küçük çocuk..Artık hangisini seçerseniz..
Çünkü bazı davranışlarıyla büyük bir çocuk, bazı davranışlarıysa tam bir bebek..
Hala gece uyutulmayı bekliyor..Sütü biberonla içiyor..Beze kaka yapıyor..
Ama bir yandan da oturup bizi şaşırtan cümleler kuruyor, hemen her konuşulanı anlıyor..Çoğu şeyi çok net hatırlayıp, birkaç gün sonra bile o olaydan bahsediyor..Bazen de alehimize delil olarak kullanıyor..:))
En çok neden diyor..Sanırım Ne ? Neden? dönemine giriyoruz, çünkü çizgi film izlerken bile her şeyi soruyor..Çizgi film tercihlerimiz de yavaştan değişiyor.. Calliou ve Peppe hala gündemde ama mesela Şirinler'i de bu ara çok seviyor..Hatta Kinder bir ara Şirinler'i veriyordu, neredeyse hepsini aldık..En çok da Şirine çıkınca sevindik..Gargamel'e de sevindik, onu da belirtmeden geçmeyeyim, onsuz oyunun tadı çıkmıyordu..Şimdi Şirinler çorbası yapmaya çalışan Gargamel'in elinden Şirinler'i kurtarmak en büyük zevkimiz..:))

İnat ve ısrar tam gaz devam..Ama konuşup, derdini anlatabilmek, kesinlikle 2 yaş sendromunu hafifleten bir etken..Bazen yine de istediklerini ağlayarak yaptırmanın peşinde..Krizlerin sayısı azaldı ama şiddeti arttı diyelim..

Ama güzel oyunlar bulup, ilgisini başka yönlere çekersek, yemek yemesi için ısrar etmezsek, istediği zaman uyumasına göz yumarsak, bizi çok seviyor..Gelip sarılıyor ve seni çok seviyorum annecim diyor..İşte bu da her şeye değiyor..
not: Resimde çikolataya bulanmış 2.5 yaşında bir Beri hanım görmektesiniz..

9 yorum:

FADİŞ dedi ki...

Maşallah Beril'e, ne çabuk büyüyorlar değil mi, o çikolatalı yanaklarından öperim:)

Hande dedi ki...

Çok teşekkür ederiz Fadiş teyzesi..

Bilgen dedi ki...

yerim ben o tatlı minnakı... maşallah, yaz gelse de artık tanıştırsak adaşları hande'cim:)

Hande dedi ki...

Bilgencim inşallah canım ben de çok isterim..

kekik dedi ki...

maşallah Beril'e.nice güzel yaşlara...

kekik dedi ki...

maşallah Beril'e.nice güzel yaşlara...

Hande dedi ki...

Çok teşekkürler..

anneyazar dedi ki...

maşallah kuzuma

Gonca Göçmen Aktaş dedi ki...

Merhaba!

Dr Alev Kutlu'yu ararken buldum blogunuzu. Blog okumaya bayılıyorum ve özellikle Ankara'daki annelerin bloglarını takip ediyorum. Çok fazla yardımı oluyor çünkü. Sizi takip etmek keyifli olacak. Sevgilerle...

Related Posts with Thumbnails