20 Ağustos 2011 Cumartesi

Günlerin İçinden

Yaz rehaveti midir nedir bilmem pek  yazasım yok şu sıralar..
Oysa anlatılacaklar birikti..
Beril nasıl derseniz tam anlamıyla, korkunç iki..
Bazen ciddi öfke krizlerine giriyor, nasıl baş edeceğimizi şaşırıyoruz..
Maalesef uzun süre uzak kalmış olsa da televizyon ve özellikle Calliou en sevdiklerinden..
İlk söylediği cümlelerden biri ''Tets mi.'' ..(Bilmeyenler için- eğer hala kaldıysa tabi- Calliou'nun jenerik müziğinin sonunda söylediği ''That's me..''
Yemek yeme ve uyku da hala en sevmediklerinden..Gece 10:30'da yatıp sabah 06:00'da kalkmayı nasıl başarıyor babasıyla şaşırıyoruz..Daha bizim gözlerimizin içi yanarken ,o gayet enerjik bir biçimde yataktan atlıyor.İlla bizimle oynamak istediği için elimizden tutup yataktan çekiyor..Kendi kendine oynamaya başlasa ne güzel olacak..
Şu sıralar en çok boyalarla oyalanıyor..Özellikle keçeli kalemler favorisi..Bir tavsiye üzerine  yıkanabilen keçeli kalemlerden aldım ve şimdi görüyorum ki çok doğru bir karar vermişim..Normal keçeli kalemlerin boyaları elinden bile çıkmıyor çünkü..Kıyafet, halı ve duvardan bahsetmiyorum bile..Bir de geçen gün İkea'dan arkası baskı da yapabilen keçeli kalemlerden aldık, onları da çok sevdi ama boyaların çıkmama sorunu onlarda da var maalesef..
Bunların dışında dil gelişimi insanı şaşırtıyor..Bir minicik bebeğin iki sene içerisinde konuşabilen bir minik insana dönüşmesi ancak bir mucize olabilir..Tabi henüz çok kapsamlı konuştuğu söylenemez, daha çok papağan evresinde diyebiliriz..Duyduğu kelimeleri ve daha çok da işine gelenleri tekrarlama şeklinde bir konuşma..Maalesef çözemediği durumlarda, ağlayarak işini yaptırmaya çalışıyor..
Şimdi de özleyenler için bir Beril resmi gelsin ve anne kaçsın..

4 yorum:

ayşegül dedi ki...

ahh o iki bizede az çektirmedi.üç olunca nispeten daha iyi oluyor ama söyleyeyim :)
ve çok tatlı berilcik maaşallah,saçlarına bayıldım tarz olmuş :)

Hande dedi ki...

Ayşegülcüm 3 daha iyi diyorsun demek , çok memnun oldum bu habere..Saçların ben kestim , beğenmene sevindim..

SERRA dedi ki...

Aman pek bir iyi geldi bu resim bize:))özlemiştik doğrusu...
Korkunç ikinin tavan yaptığı şu günlerde en büyük sıkıntımız inat ve klozete oturmayı kabul etmemesi bizim de:(
Bakalım ne zaman bezi bıraktık postu yayınlayacağım...kolay gelsin hepimize.

Bilgen dedi ki...

ayşegüle katılıyorum, nedensiz ağlamaları tam bitmesede azaldı. size tavsiyem, beklemediğiniz bir anda kendi yerlerde sürüklediği anda, başka bir odaya geçip derin nefes alıp tekrar yanına dönmeniz. üstüne gittikçe 1 saat kesintisiz ağlayabiliyorlar. soğukkanlı olunca, kısa sürede toparlayıp, süt dökmüş kediye dönüyorlar:)

Related Posts with Thumbnails